9. 7. 2019

Co navštívit?

Ještě nemám ani z poloviny napsanou naši poslední cestu a už plánuju další. Protože Daidžóbu gang je plný bláznů, rozhodli jsme se proti všem finančním i dovolenkovým očekáváním vyjet letos zase do Japonska. Příští rok tam hostí Olympiádu, a tak jsme se rozhodli raději vynechat, čili jsme se museli rozhodnout, který rok místo toho pojedeme. 2021 je strašně daleko, proto to padlo na tento podzim.

Už máme dokonce koupené letenky, tentokrát letíme na kratší dobu. Vylétáme 22. října a vracíme se 9. listopadu. Někteří dokonce už třetího. Cestu máme i z většiny roztrhnutou. Přilétáme do Sappora a odlétáme z Nagoji (létají tam přímo Finové). Tím si můžeme odškrtnout splnění úkolu „navštívit čtyři hlavní ostrovy Japonska“. A jak že máme tu cestu letos naplánovanou?

22. října odlétáme z Prahy (což shodou okolností je i dnem korunovace nového císaře, jehož posmrtné jméno bude Reiwa) a odpoledne 23. přistaneme v Sapporu. Tady máme v plánu být tři noci. Za tu dobu chceme stihnout prohlídku Sappora – prozatím je v plánu muzeum piva a projít si podzemní hlavní třídu – a navštívit jezero Tójako. Pokud bude čas, tak bychom se také rádi podívali do přístavního městečka, které v minulosti sloužilo jako velké skladiště. Něco jako severní verze Kurašiki.

Následně plánujeme přejezd do Hakodate, kde chceme přespat jednu noc, nejlépe v tradičním hotelu, město si projít a druhý den pokračovat do Sendai. Tady budeme čtyři dny. Kromě toho, že si chceme tohle historické město projít, máme v plánu navštívit Macušimu (zdravíme Bašóa!), jezero Towada, Morioku, vesnici Zao, která je plná lišek, horu Haguro, údolí Naruko a někteří, protože to nestihli loni, se chtějí mrknout na Jamaderu.

Ze Sendai se přesuneme do Tokia, kde budeme tři dny. Někteří mají v plánu si proběhnout kus Tokia, které ještě neviděli, jiní se chtějí podívat na Fudži z Arakujamy, do Kawagoe (zmiňované v české próze Probudím se na Šibuji) či do Hakone a možná znovu do Kamakury

Z Tokia zamíříme dál na jih přímo do Kjóta. Dlužíme mu trochu delší prohlídku a navíc se z něj dá dostat na zajímavá místa. Třeba do Wakajamy, na horu Kurama či Hiei, případně si prohlédnout místní zajímavosti jako jsou Tóei Uzumasa eiga mura, muzeum vláčků, Kjótský vodní svět či Kokedera. Vzhledem k tomu, že odlétáme z Nagoji, tak do ní z Kjóta přejedeme, ale už nebudeme mít čas na jednodenní výlet, takže se nějak zabavíme v ní. Třeba si dáme zase spicha s místním jakuzákem, případě si pochutnáme na koňském mase...

Tak uvidíme, kolik toho doopravdy navštívíme a kolik toho ještě objevíme, než odletíme. Máte nějaká doporučení?

6 komentářů:

 1. Awww, závidím ☺️
  Hlavně koukejte v Zao Fox Village pořádně fotit a točit! ����

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, že tam chtějí holky, které obě dvě mají foťáky a obě dvě jsou náruživé mačkalky uzávěrky, ... fotek bude hodně. :-D Videa ovšem nezaručuju! ;-)

   Vymazat
 2. Dobrý den !
  Bydlím v Sendai.
  Užijte si Sendai. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den!
   Děkujeme.
   Máte nějaké doporučení?
   Osusume wa? :-)

   Vymazat
  2. Ahoj !
   Jaké máte koníčky ? :D

   Vymazat
  3. Ahoj!
   Naše koníčky: příroda, vyhlídky, mořský svět, jídlo. :-D

   Vymazat