Konečně! Konečně! Taky zase plánujeme Japonsko (žlutý turista v mapce),
protože 3. - 16. dubna 2024 si v něm pobudeme. Kamarádi ještě o týden déle,
nemají tolik otravných závazků, které by nešly déle odsouvat. V podstatě
v tuto chvíli máme my s fishem rozmyšleno tak 84 % cesty, zbytek jsou
detaily, případně se změní jeden, max. dva výlety, protože objevíme něco
víc skvělého.
Je to tak, že přilétáme do Ósaky a odlétáme z Tokia. Ať je to sebedivnější, vychází to většinou časově i finančně nejlépe. Po Covidu se trh s letenkami (alespoň do Japonska) zbláznil a to, co platilo před rokem 2020, již nefunguje.
Například kupovat půl roku předem letenky, protože mají dobrou cenu? Haha. Teoreticky prý tři měsíce před odletem do Japonska jsou letenky nejlevnější, ale pořád jsme, pokud chceme jeden přestup a vejít se do max. 20 hodin na cestu, průměrně kolem 24 000 Kč. Před rokem 2020 jsme byli kolem 15 000 Kč. Jasně, na podzim kamarádi našli letenky kolem 18 000 Kč, takže i pod tu dvacku se dá najít slušný let, možná kdybychom počkali do ledna, tak také takový let najdeme, ale nejsem takový optimista a už jsem opravdu potřebovala jasný termín, abych mohla začít plánovat. To je totiž to nejlepší. :-D
Tentokrát s námi letí dva lidé, kteří v Japonsku ještě nebyli, takže jsem se kromě představení toho, kam se chci podívat, rozhodla sepsat doporučení, kam bych jela, kdybych měla ten týden navíc a ještě jsem tam nebyla – doporučuji tedy místa, která jsem viděla a nadchla mě.
(Píšu za sebe a fishe, nikoliv už za Filip-sana, Janu a Michala, kteří letí také) Po sedmi letech se vracíme do jarního Japonska a budeme přespávat ve třech městech: Ósace, Tokiu a Sendai, kde bychom tedy rádi do hotelu s termálními lázněmi.
Po příletu a ubytování, máme v plánu prozkoumat noční Ósaku a dostavit do jedné z poboček Gjóza Óšó – jen pro informaci, tohle Japonsko mám v plánu oběhnout co nejvíc místních „jídlových“ franšíz, a hned první den začnu touhle. Dále mám v plánu navštívit alespoň Coco Ičiban'ju, Macuju, Gó gó karé a další si můžete najít v tomto výborném oddechovém seriálu Omimi ni aimašitara.
Pak se přesuneme do Tokia, ten den využijeme na obhlédnutí Odaiby. Dalších pár dní využijeme na prohlídku jeskyní na Enošimě a vodního světa, mrkneme do Jokohamy, navštívíme teamLab a vyšplháme na horu Mitake. Samozřejmě se během toho všeho budeme kvalitně stravovat, hlavně ty frašízy! Fish ještě naplánovat výlet u Nagana, do tajemných lesů, snad se z něj vrátím, ale o něm ani nevím, odkud kam vede. Vím jen, že ze stanice Nagano vyjedeme někam autobusem...
Ještě si tedy dovolím doporučit ty výlety pro ostatní z měst, kde budeme přespávat, výlety, které zato stojí a my už je máme za sebou. Z Ósaky člověk může navštívit chrámový komplex na Kóje s rozlehlým hřbitovem a úžasnou procházkou i s restaurací Marutaka s českým vlivem, ostrov Icukušimu, dostat se zde na vrchol Misen, pokochat se a projít si to tam. Z Ósaky se dá dojet dobře i do Kotohiry, kde si člověk užije šlapání a šlapání, protože tenhle chrámový komplex má nejvíc schodů v celém Japonsku. Ale zážitek pěkný. Ve městě je také muzeum sake.
Ahoj lidi, nevím kam to napsat, ale vy to určitě předáte. Chtěl bych tady úplně nejvíc poděkovat překladatelce Sonmi, která vytvořila české titulky ke všem epizodám Ryomaden. Nechápu, že to tak dlouho nikdo nepřeložil a jelikož sám jsem to zkoušel a dostal se asi k 7. dílu, tak vím, co to všechno dá práce a bere času. Konečně to můžu i někomu doporučit. Takže fakt úplně pecka, nejradši bych prostě kytku poslal :D Ale prosím vás, Sonmi, ať jste kdokoliv kdekoliv, tak hlavně si ty titulky někde prostě pozálohujte, protože na internetu má dneska všechno životnost +- 10 let. No, ještě jednou hodně díky! Jinak k článku, já až pojedu znovu do Japonska, tak určitě navštívím chrám Shakuson-ji u města Karuizawa, o kterém píše i první česká cestovatelka a japanoložka Eliášová.
OdpovědětVymazatZdravím a děkuji za uznání. Na kontě mám překladů podobných seriálů trochu víc. Zálohuji titulky i videa, stačí se ozvat na Discordu. Přeji příjemné dny, Sonmi.
OdpovědětVymazat