17. 11. 2014

Sometani Šóta v Bakumanovi

Včera bylo v Japonsku oznámeno, kdo bude hrát postavu Niizumi Eidžiho, geniálního kreslíře mangy, v live action filmu Bakuman. Nebude to nikdo jiný než Sometani Šóta (xxxHOLiC, Wood Job!, Kiseidžú) a já si troufám říct, že je to vskutku trefný výběr a nebojím se o Eidžiho ztvárnění.

Přesné premiéra filmu ještě nebyla oznámena, jen se ví, do kin půjde někdy během příštího roku. Na předloze se podíleli tvůrci Death Noteu Óba Cugumi a Obata Takeši. O scénář i režisérskou židli se postaral Óne Hitoši.

Maširó měl strýčka, který kreslil mangu a miloval to tak, že se upracoval k smrti. Nechce dopadnout jako on, kreslení ho sice baví, ale předpokládá, že až vystuduje, tak půjde pracovat do nějaké firmy a tím to hasne. Jenomže když zjistí, že jeho milovaná spolužačka Miho se chce stát hlasovou herečkou a když slíbí Maširóovi, že se vezmou, pokud si oba dva splní sen, vlije mu to do žil novou krev a rozhodne se jako jeho strýc stát se kreslířem mangy. Dá to dohromady se spolužákem Takagim, který má talent na tvorbu příběhů. Mohou se stát uznávanými tvůrci? Podaří se Miho stát hlasovou herečkou? A co je nejdůležitější, vezmou se Miho a Maširó?

V hlavních rolích se předvedou Sató Takeru a Kamiki Rjúnosuke. Objekt milostného zájmu Satóa ztvární Komacu Nana. Mužem, který je provede těžkými začátky ve světě mangy, bude jejich editor Hattori Akira, kterého ztvární Jamada Takajuki. Nizuma Eidži je sice jejich největší rival, ale ne jediný a ty další zahrají Kiritani Kenta, Arai Hirofumi a Minagawa Sarutoki. Obsazení je skvostné, a tak se nezbývá než jen těšit, až se k nám film dostane.

Žádné komentáře:

Okomentovat