17. 9. 2014

Titáni zaútočí příští týden na police knihkupectví

Od 22. září si budete moc zakoupit první výtisk mangy Útok titánů. V Japonsku mangu vydává nakladatelství Kódanša a u nás se toho zhostilo nakladatelství Crew. Autorem je Isajama Hadžime, manga vychází od 9. září 2009 a v současné době má již 14 knih (nepočítaje do toho vedlejší příběhy a novely). Dokonce minulý rok běželo na japonských obrazovkách 25dílné anime. Příběh těch, kteří boují proti titánům je v Japonsku velmi populární – k červenci 2014 bylo prodáno více jak 40 milionů výtisků mangy. Na příští rok je naplánovaný animovaný film a dokonce i dvoudílný hraný, kde hlavní roli ztvární herec Miura Haruma.

Příběh je zasazený do budoucnosti, kdy byl druh homo sapiens téměř vyhlazen podivnými obřími bytostmi, které mají lidstvo jako základní položku svého jídelníčku. Jedinou ochranou proti těmto zombiím podobným titánům jsou vysoké zdi, chránící několik málo zbývajících měst. Jenže ani za těmi zdmi nejsou lidé v bezpečí. Někdy se objeví protivník tak obrovský, že proti němu ani ty nejsilnější zdi nemají šanci.

A právě při takovém masakru přijde hlavní hrdina, Eren Yeager o matku. Aby se pomstil, vstoupí do speciální jednotky, která mu za cíl zničení titánů. I za cenu těch největších obětí.

Nejste zvědaví, jestli lidstvo přežije? Kdo si půjde jako já mangu koupit?

Zdroj: crew.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat